polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Regały na pieczywo

Regały na pieczywo
Ekspozycja pieczywa w samoobsługowym sklepie spożywczym powinna zabezpieczać towar przed zanieczyszczeniem oraz przed dotykaniem przez dokonującego wyboru klienta. Z drugiej jednak strony, nie można pozbawić kupującego możliwości obejrzenia interesującego go produktu. Zapewniają to uchylne, przezroczyste osłony montowane na półkach. Wzorcowe meble powinny także umożliwić personelowi szybkie uzupełnienie brakującego towaru.
 
Pieczywo jest produktem pierwszej potrzeby, dlatego stoiska piekarnicze zazwyczaj lokuje się w głębi sali sprzedaży, aby wymusić ruch klientów po całym sklepie. Nie bez znaczenia jest również bliskość zaplecza, ponieważ uzupełnianie półek może się odbywać Nawe kilka razy dziennie. Często w pobliżu stoisk piekarniczych spotkać można inne produkty impulsowe, eksponowane Np. na paletach promocyjnych.
 
Atesty
Regały na stoisko z pieczywem wykonuje się najczęściej z litego drewna. Może być ono lakierowane, ale stosowane lakiery muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, dopuszczające je do kontaktu z żywnością. Sanepid często zadaje pytanie czy właściciel sklepu posiada taki certyfikat. Powinien go otrzymać od sprzedawcy regałów. Kolorystyka mebli piekarniczych uzależniona jest od wnętrza sklepów, jednak najczęściej wybierane kolory to bu i wiśnia. Oprócz drewna, często stosuje się także przezroczysty plastik, a czasem szkło. To ostatnie musi posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Nowością aranżacyjną są stoiska piekarnicze z ekspozycją pieczywa w metalowych witrynach zabudowanych w ciągu lad, a nie w regałach przy ścianie. Malowane są proszkowo – zazwyczaj na ciepły, kremowy kolor. Zwykłe, metalowe regały nie są wykorzystywane do eksponowania pieczywa, gdyż wyglądają nieestetycznie. Tymczasem wielu sprzedawców stara się systematycznie podnosić standard stoiska piekarniczego, ponieważ należy ono do najczęściej odwiedzanych przez klientów. Poza tym większość regałów metalowych nie posiada dodatkowego wyposażenia Np. wbudowanego oświetlenia. Na oświetlenie nie ma złotej recepty, ponieważ to wnętrze narzuca jego charakter i intensywność. Najbardziej wskazane wydaje się światło punktowe o ciepłej barwie, z możliwością regulowania kąta padania promieni świetlnych. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest wyposażanie sklepów przez zaopatrujące je piekarnie w firmowe, obradowane regały, wykonane według indywidualnego projektu.
 
Klienci preferują przestronne pomieszczenia sprzedaży, dlatego wysokość regałów nie powinna przekraczać 1900 – 2200 mm, aby nie stwarzać wrażenia braku przestrzeni. Standardowe wymiary regałów piekarniczych to moduły o szerokości 1000 i 1250 mm oraz głębokości maksymalnie 700 mm. Na stoisku piekarniczym powinny znaleźć się jednorazowe woreczki, umieszczone na profesjonalnym podajniku – przykręcanym do regału lub wolnostojącym. Warto również pomyśleć o papierowych torbach na pieczywo.
 
Regały piekarnicze powinna cechować duża pojemność, łatwość załadunku oraz możliwość zamontowania attyki z lustrem i oświetleniem halogenowym lub jarzeniowym. Materiałami wyjątkowo przyjaznymi dla pieczywa są drewno i wiklina. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem, podkreślającym barwy chleba (od jasnożółtej, przez czerwień, do brązu), potęgują one wrażenie ciepła i świeżości, zachęcając klienta do dokonania zakupu. Poziom natężenia oświetlenia powinien być tym wyższy, im bardziej wyszukane i drogie produkty są w nim eksponowane. Klient musi mieć możliwość „przetestowania” pieczywa, obejrzenia go oraz samodzielnego zdjęcia z półki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie mebla w uchylne, przezroczyste osłony i jeżeli to możliwe w elementy blokujące, pozwalające na wyjęcie tylko jednego produktu, bez możliwości dotykania innego oraz odłożenia go z powrotem. Wyjątkowo estetycznie prezentują się półki ażurowe, które sprawiają wrażenie lekkości, ułatwiając jednocześnie utrzymanie czystości.

Źródło: www.norco.pl/61-regaly-na-pieczywo


 
 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 47 guests online