polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Chłodnictwo Kurtyny powietrzne

Kurtyny powietrzne     

     Otwarte drzwi i bramy stwarzają możliwość na swobodne poruszanie się do i z budynku. Warto pamiętać o tym, że czynnikiem przyciągającym klientów są otwarte drzwi, natomiast ich wadą są przeciągi i straty energii. Ilość powietrza „uciekającego” przez otwarte drzwi jest zależna od różnicy ciśnień pomiędzy powietrzem na zewnątrz i wewnątrz.
     Jeśli warunki panujące po obydwu stronach przegrody są różne, to powietrze „ucieka”, kiedy drzwi są otwarte w celu wyrównania różnicy ciśnień i temperatur. W pomieszczeniu, które jest ogrzane oznacza to „ucieczkę” ciepłego powietrza, które zostaje zastąpione przez powietrze zimne, w konsekwencji powodując stratę energii. Duża ilość czynników posiada wpływ na wymianę powietrza i straty ciepła przez wejścia. Do głównych można zaliczyć wymiary otworu drzwiowego, bądź bramowego, natężenie ruchu przez wejście, wiatr, jak również różnice temperatur i ciśnień.
 
    
     Zainstalowanie kurtyny powietrznej nad otworem znacząco ogranicza straty energii, tworząc „niewidzialną barierę” powietrzną. Wielkość tych oszczędności jest uzależniona od charakteru otworu drzwiowego.
kurtynya powietrzna lubin legnica polkowice głogów
 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 123 guests online