polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Komory chłodnicze

Komory chłodnicze

 

Komora chłodnicza – jest szczelnym, odizolowanym od warunków zewnętrznych pomieszczeniem. Najczęściej komory chłodnicze są przeznaczone do przechowywania produktów lub towarów, gdzie ich termin przydatności lub trwałość są bardzo mocno uzależnione od temperatury przechowywania. Temperatura magazynowania produktów jest zazwyczaj niższa od temperatury otoczenia. Większość komór chłodniczych jest przeznaczona do magazynowania produktów spożywczych takich jak warzywa, mięso, ryby, nabiał itp.

 

Komora chłodnicza (monoblock)

Komory chłodnicze buduje się z materiałów charakteryzujących się wysokim wskaźnikiem izolacji termicznej. W dzisiejszych czasach najczęściej używanymi materiałami do budowy komór chłodniczych są płyty warstwowe z izolacją poliuretanową lub styropianową. Płyta warstwowa charakteryzuje się bardzo wysoką izolacją cieplną, dzięki swej budowie. Komory chłodnicze są wyposażane w różnego rodzaju drzwi chłodnicze np. przesuwane, otwierane na bok lub do góry, które również są specjalnie zaprojektowane tak aby nie przepuszczały ciepła do wnętrza komory. Potocznie na komory chłodnicze nazywa się „chłodnie”.

 

Wnętrze komory chłodnicze (na suficie widać chłodnice powietrza).

Komory chłodnicze można podzielić na kilka kategorii w zależności od temperatury ich wnętrza i rodzaju przechowywanych towarów: komory chłodnicze (zakres temperatur dodatnich), komory mroźnicze (temperatury poniżej zera) oraz komory niskotemperaturowe (poniżej -40 °C).

 

Również wnętrze komory chłodnicze (ona suficie widać chłodnice powietrza).

Aby w komorze chłodniczej dało się uzyskać temperaturę niższą od temperatury otoczenia, to musi być w niej zainstalowany układ chłodniczy. Układ chłodniczy w najprostszym przypadku to zestaw: chłodnica powietrza, agregat chłodniczy, automatyka oraz instalacja chłodnicza i elektryczna.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 69 guests online