polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Jak należy czyścić klimatyzatory?

Jak należy czyścić klimatyzatory?

 

Klimatyzacja to system w którym stan techniczny urządzeń odpowiada za wydajność całej instalacji, aby sprawność klimatyzacji była odpowiednia to należy zadbać o czystość jej elementów. Jeśli klimatyzacja nie będzie czyszczona i konserwowana to powietrze wydmuchiwane z klimatyzacji może zostać wzbogacone dodatkowo o niepożądane pyłki, grzyby, bakterie lub inne drobnoustroje. W takim przypadku klimatyzacja nie poprawia komfortu, a ma na niego negatywny wpływ, w skrajnych przypadkach osoby przebywające bezpośrednim kontakcie z powietrzem wydobywającym się z brudnego układu klimatyzacji mogą nabawić się alergii.

Aby urządzenia klimatyzacyjne długo i prawidłowo nam służyły należy dbać o ich czystość. Zadaniem klimatyzacji jest poprawa naszego komfortu życia. Zanieczyszczony filtr, który znajduje się w wyposażeniu klimatyzatora powoduje spadek jego sprawności, zmniejsza ilość powietrza i nie wychwytuje między innymi bakterii czy wirusów. W związku z tym mogą się z niego wydobywać nieprzyjemne zapachy. Niektóre modele posiadają sygnalizator zabrudzenia filtra, który następnie należy oddać do czyszczenia bądź też czyścić zgodnie z zaleceniami w instrukcji, jeśli producent przewiduje taką możliwość.

Gdy brak jest sygnalizatora trzeba dokładnie przestrzegać terminów podanych w instrukcji, czyli średnio co dwa tygodnie. Jeśli pomieszczenie jest zazwyczaj bardziej zanieczyszczone, należy to przeprowadzać częściej. Zużyty bądź też uszkodzony filtr należy natychmiast wymienić na nowy. Do czyszczenia najczęściej używa się odkurzacza bądź letniej wody z płynem z pomocą miękkiej szczotki.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 99 guests online