polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów


   

Istnieje obecnie na rynku kilka rodzajów klimatyzatorów, z czego każde charakteryzują się innym działaniem i efektami, jak i innymi umiejscowieniem w pomieszczeniu. Między innymi wyróżnia się klimatyzatory okienne, które montowane są przelotowo w oknach lub w ścianach. Ich zadaniem jest realizowanie funkcji chłodzenia lub chłodzenia i grzania, zależnie od modelu. Posiadają kratki wylotowe, regulowane w poziomie i pionie.

 

Innym rodzaje są klimatyzatory ścienne, głównie dwuczęściowe. Jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie pomieszczenia. Z kolei jednostka zewnętrzna montowana jest na elewacji, dachu, balkonie itp. Ich celem jest realizowanie funkcji chłodzenia, grzania, wentylowania, filtrowania i osuszania. Sterowane są głównie pilotem, dzięki czemu regulować można tryb pracy urządzenia, regulację temperatury, sterowanie czasem pracy urządzenia.

 

Klimatyzatory przysufitowe lub przypodłogowe są dwuczęściowe i jednostka wewnętrzna nadaje się do montażu pod sufitem na ścianie lub przy podłodze, a jednostka zewnętrzna na zewnątrz budynku. Realizują one funkcje chłodzenia, grzania, wentylowania, filtrowania oraz osuszania. Sterowane są pilotem.

 

Klimatyzatory sufitowe-kasetonowe są również dwuczęściowe i tak: jednostka wewnętrzna jest do montażu w suficie podwieszanym, a jednostka zewnętrzna do montażu na zewnątrz budynku. Dzięki temu istnieje możliwość lepszego rozplanowania powierzchni użytkowej i optymalnego rozprowadzenia powietrza. Realizują one funkcje chłodzenia, grzania, wentylowania, filtrowania i osuszania. Sterowane są pilotem.

 

Klimatyzatory kanałowe z kolei przyjmują funkcje chłodzenia, grzania, filtrowania, osuszania i wentylowania. Jednostka zewnętrzna montowana jest poza budynkiem, a wewnętrzna w suficie podwieszanym, dzięki czemu istnieje możliwość klimatyzowania kilku pomieszczeń bądź stref. Rozprowadzanie powietrza odbywa się poprzez system kanałów w suficie podwieszanym.

 

Z kolei klimatyzatory wolnostojące charakteryzują się duża wydajności i stosowane są głównie w pomieszczeniach technicznych, gdzie potrzebne jest utrzymanie stałej temperatury powietrza dla ochrony znajdujących się tam urządzeń. 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 108 guests online