polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Klimatyzator

KlimatyzatorNajprościej mówiąc klimatyzator jest urządzeniem za pomocą, którego możemy schłodzić powietrze w pomieszczeniu. Nowoczesne klimatyzatory posiadają możliwość ich zaprogramowania tak, aby utrzymywały w pomieszczeniu zadaną temperaturę. Niektóre modele “potrafią” dodatkowo w niewielkim stopniu regulować wilgotność powietrza. W ofercie istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów.

 

Najprostsze modele to klimatyzatory jednoczęściowe, ale te o większej mocy stosowane w domach składają się zazwyczaj z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna to część urządzenia składającej się z parownika i wentylatora, jak sama nazwa wskazuje montuje się ją wewnątrz pomieszczenia, natomiast jednostka zewnętrzna to część zawierająca skraplacz i sprężarkę, która ze względu na hałas jaki emituje montowana jest na zewnątrz budynku.

 

Klimatyzatory dzieli się biorąc pod uwagę takie kryteria jak sposób montażu, sposób regulacji temperatury czy też typ użytej sprężarki. Ze względu na sposób montażu wyróżniamy klimatyzatory ścienne, podsufitowe, kasetonowe, kanałowe oraz stojące. Nowoczesny klimatyzator nie ma nic wspólnego z nieestetycznymi i głośnym pudłem. Co więcej, niektóre z nich to wręcz prawdziwe dzieła sztuki będące elementami dekoracyjnymi.

 

Na przykład przednia część klimatyzatora ściennego może imitować obraz lub zawierać specjalną szybkę, za którą można włożyć dowolne zdjęcie wielkoformatowe. Kolejne kryterium podziału to sposób regulacji temperatury. W tym przypadku klimatyzatory możemy podzielić na chłodzące lub grzewczo-chłodzące. Urządzenia chłodzące to typowe klimatyzatory, których zadaniem jest jedynie obniżanie temperatury powietrza najbliższego otoczenia.

 

Natomiast klimatyzatory grzewczo-chłodzące to urządzenia wyposażone dodatkowo w pompę ciepła, za pomocą której można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego, czyli powietrze może zostać ogrzane. Funkcja ta jest przydatna w okresie jesiennym czy wiosennym, kiedy nie działa ogrzewanie centralne. Nowoczesne klimatyzatory posiadają sprężarki inwerterowe zamiast tradycyjnych.

 

Jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, ze względu na energooszczędność inwerterów. Cena klimatyzatorów uzależniona jest od możliwości jakie posiadają. Jakie funkcje dodatkowe może posiadać klimatyzator?

 

Najdroższe urządzenia posiadają możliwość między innymi automatycznej regulacji strumienia powietrza, automatycznego włączania się w chwili przywrócenia napięcia, które z jakiegoś powodu zanikło, automatycznego wyboru trybu chłodzenie – ogrzewanie, automatycznej regulacji temperatury w zależności od pory dnia, automatycznego czyszczenia za pomocą promieniowania ultrafioletowego, filtracji powietrza czy też automatycznego osuszania.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 64 guests online