polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Sposoby doboru klimatyzatora

Sposoby doboru klimatyzatora

 

   Każdy człowiek, przed kupnem jakiegokolwiek produktu, zadaje sobie pytanie, czy rzecz, w której za chwile posiadanie wejdę, będzie na pewno spełniać swoje zadania? Na to samo trzeba sobie odpowiedzieć podczas kupowania klimatyzatora. W tym przypadku powinniśmy kierować się przede wszystkim mocą chłodnicza.  Jej zadaniem jest pokrycie ciepła, które zostanie dostarczone bądź wytworzone w danym pomieszczeniu.  A jak wiadomo dostaje się ono do mieszkania rożnymi sposobami m.in. przez odpowiednio nasłonecznione okno czy przez ściany zewnętrzne budynku. A jak wiadomo nie tylko te rzeczy są producentami ciepła. Ludzie także je wytwarzają, zwłaszcza kiedy w naszym domu panuje tłok. Ciepło dają także urządzenia pracujące w domu czy takie, które dają nam światło czyli np. lampa. Czyli dobór klimatyzatora z odpowiednia mocą chłodnicza zależy od tego ile ciepła będzie musiał on odprowadzić z naszych pomieszczeń: im więcej ciepła tym większa moc chłodnicza.

   Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę pomiary, które będą istotne przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora, a mianowicie ilość wszystkich pomieszczeń, które miałyby być klimatyzowane, potem wziąć pod uwagę bilans cieplny. Im więcej aspektów weźmiemy podczas wyliczania tegoż bilansu, tym później będzie nam łatwiej wybrać odpowiednia moc chłodnicza klimatyzatora.

   Jednak jak wiadomo, przeciętny człowiek, który nie ma żadnego pojęcia o takich rzeczach, niestety nie jest w stanie wyliczyć bilansu, Dlatego takim osobom polecane jest skorzystanie z pomocy fachowca, który posiada wystarczająca wiedze i doświadczenie by moc spokojnie zająć się takimi rzeczami. 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 87 guests online