polaris
Jesteś tutaj: Strona główna Regały wizytówką sklepu

Regały wizytówką sklepu
Wybór regałów do sklepu jest jedną z decyzji, które mogą rzutować na późniejsze obroty placówki handlowej. W przypadku obiektów należących do jednej sieci normą jest unifikacja, która oprócz logotypu i wizualizacji zewnętrznej oraz wewnętrznej przenosi się także na jednolity dobór wyposażenia. W przypadku placówek niezsieciowanych właściciel ma swobodny wybór i tylko od niego zależy, czy wykorzysta szeroką ofertę rynkową i tak zaaranżuję powierzchnię własnego sklepu, że skorzystają na tym zarówno klienci, jak i on sam.

 

Oferta producentów regałów sklepowych jest bardzo bogata, dodatkowo coraz więcej detalistów zaczyna przywiązywać wagę do wyglądu wnętrza sklepu, próbując stworzyć niepowtarzalny i indywidualny charakter własnej placówki handlowej. Urządzając sklep, warto zatem skorzystać z porady fachowców, którzy po wizji lokalnej dobiorą odpowiednie meble, uwzględniając zarówno możliwości, które daje konkretne wnętrze, jak i ilość gotówki, którą właściciel zamierza przeznaczyć na ten cel.

Dawno już minął czas siermiężnych półek. Produkowane obecnie regały wykonane są z wielu surowców. Na rynku z powodzeniem funkcjonują regały metalowe, drewniane, wykorzystuje się również tworzywa sztuczne. Branża mebli sklepowych podlega, jak i inne, zmiennym trendom, które co kilka lat wyznaczają nowe standardy. Prezentowane są one zazwyczaj na targach wyposażenia sklepów. Nowe trendy na rynku skupiają się obecnie na łączeniu kilku materiałów, np. metal doskonale komponuje się z kolorowym szkłem. Coraz częściej spotykane są połączenia metalu i tworzyw sztucznych, czy konstrukcje metalowe z wykończeniami imitującymi drewno.

Nie mniej istotnym walorem współczesnych mebli sklepowych są możliwości wykorzystania tych samych regałów przy wszelkich zmianach aranżacji sklepu. Takie efekty można uzyskać w przypadku modułowych regałów, których podstawową zaletą jest możliwość tworzenia różnorodnych kombinacji przestrzennych bez potrzeby wymiany zasadniczej konstrukcji. Sprzyja temu bezśrubowy system łączenia elementów, który ułatwia montaż i zmiany konfiguracji. Oprócz funkcjonalnych zalet nowoczesnych regałów, warto zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. Jest to ważne w przypadku dużego obciążenia półek ciężkimi produktami. Przy szczególnie wysokich obciążeniach stosuję się dodatkowe słupy wzmacniające.

Równie ważna jak pojemność regałów, jest również przejrzystość eksponowanych na nich towarów oraz możliwość adaptacji do różnych kategorii produktów. Podstawową cechą nowoczesnego regału powinna być dewiza: na pierwszym miejscu jest zawsze produkt, to ona ma przykuwać wzrok klienta. Tak jak w malarstwie rama, choćby sama była dziełem sztuki, jest tylko dopełnieniem obrazu, tak w sklepie regał powinien być zawsze „w cieniu” produktu. Wyżej wzmiankowana „elastyczność” regałów, dająca poprzez system gęstej perforacji możliwość zawieszania półek skokowo, np. co 25 mm, pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Ma to znaczenie zwłaszcza przy pełnej prezentacji kategorii produktów. W której występują różne gabarytowo formaty opakowań. Poprzez szybkie przemontowanie takiego regału można wówczas zachować integralność grupy, którą chcemy osobno wyeksponować. Podobnie możemy postąpić przy całkowitej wymianie jednej kategorii asortymentowej na drugą.

Warto jeszcze wspomnieć o trwałości regałów sklepowych. Powinny być odporne na uszkodzenia, ponieważ przy ciągłym wkładaniu na półki różnych produktów, zwłaszcza w metalowych lub w szklanych opakowaniach, łatwo o uszkodzenia mechaniczne, dlatego farby proszkowe użyte do wykończenia, oprócz tego, że powinny być nieszkodliwe dla stojących na półce produktów, muszą być odporne na ścieranie. W przypadku zniszczenia elementów regału ważna jest możliwość szybkiego skorzystania z serwisu, aby wymienić wadliwy element.

Pełną obsługę, poczynając od doradztwa, po wykonanie i montaż u klienta oraz serwis, oferuje w Polsce wielu producentów. Konkurencja w tym segmencie jest duża – obok znanych zagranicznych firm na polskim rynku z powodzeniem działają rodzimi producenci, jest także wielu lokalnych przedsiębiorców, których możliwości z powodu mniejszych środków są mocno ograniczone i mogą oni liczyć na zbyt tylko w obszarze swego działania.

Ze znanych liczących się sprzedawców wyposażenia sklepu godna uwagi jest firma POLARIS –wyposażenie sklepów i gastronomii, chłodnictwo i klimatyzacja działająca od ponad 10 lat na terenie dolnego śląska. Przedsiębiorstwo to wyrobiło sobie uznaną markę i pozycję wśród właścicieli dużych, średnich i małych sklepów. W swojej ofercie posiada regały metalowe przyścienne oraz w przeznaczone do przestrzeniu środkowej pomieszczeń (tzw. Gondole), a regały narożne – wewnętrzne i zewnętrzne – umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo w ofercie dostępne są ścianki perforowane, zawieszki, półki szklane, lady sklepowe, witryny oraz gabloty. Projektanci proponują swoim klientom pomoc przy projektowaniu i aranżacji sklepu oraz wykonują projekty wizualizacyjne.


 

Nasza oferta

Realizacje

Galeria

Zaufali nam już:

Partnerzy handlowi

Tel. 76 842 19 56

Sprzedaż ratalna

Godziny otwarcia

Skup urządzeń

Liczba osób online

We have 41 guests online